وکیل

وکیل شخصی است که به جانشینی از موکل خود اقداماتی را انجام داده و این اقدامات در حق موکل موثر است در واقع وکیل به معنای نایب و جانشین است که انجام اموراتی از جانب موکل به او تفویض شده. تعریف عقد وکالت در ماده ۶۵۶ قانون مدنی آورده شده. مطابق این ماده وکالت عقدی است که بموجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می دهد.

شماره وکیل,وکیل پایه یک دادگستری,وکیل پایه یک

وکالت عقدی کاملا رایج است و باتوجه به مشغله های زندگی امروزی بسیاری از افراد ترجیح می دهند شخص دیگری امور اداری یا قضایی ایشان را پیگیری نماید.البته بین وکالت محاکم و وکالت در ادارات تفاوت هایی وجود دارد. در واقع برای انجام امور اداری هرکسی می تواند به شخص دیگر وکالت رسمی دهد لکن وکالت در محاکم نیازمند داشتن پروانه وکیل پایه یک دادگستری یا حداقل کارآموز وکالت بودن است. وکیل پایه یک دادگستری شخصی است که مجوز حرفه ای وکالت را از مراجع مربوطه برای شرکت در جلسات محاکم دریافت نموده. در واقع شما هر شخصی را می توانید وکیل خود کنید لکن تنها وکلای دادگستری می توانند در محاکم و دادگاه ها از حقوق شما دفاع کنند.در این مطلب قصد داریم تا مفاهیمی همچون وکیل پایه یک دادگستری, انواع وکیل و وکیل متخصص را بررسی کنیم. همچنین بیان خواهیم کرد تفاوت یک وکیل خوب با با بهترین وکیل در چیست. جهت اخذ وکیل یا مشاوره حقوقی با شماره وکیل پایه یک دادگستری موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

وکیل پایه یک دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری یک عنوان حرفه ای است و بدین معناست که صاحب این عنوان مدارج مختلفی را طی کرده اولا مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته حقوق یا علوم قضایی اخذ نموده ثانیا در یکی از آزمون های وکالت مرکز وکلا یا کانون پذیرفته شده و پس از طی مراحل سخت کارآموزی و کسب تجربه مناسب با شرکت در آزمون نهایی اختبار و کسب نمره لازم بدین عنوان نائل شده است. پس وقتی از وکیل پایه یک دادگستری صحبت می کنیم در واقع با یک شخص متخصص در امور حقوقی طرف هستید که می تواند شما را در جهت احقاق حقوقتان یاری نماید. ساعت کاری یک وکیل پایه یک معمولا عصر می باشد چرا ساعات صبح را معمولا به حضور در محاکم و پیگیری پرونده ها سپری می کنند.

بهترین وکیل,شماره وکیل پایه یک دادگستری,وکیل خوب

انواع وکیل

تقسیمات مختلفی برای وکیل وجود دارد که به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

وکیل پایه یک و وکیل پایه دو: وکیل پایه یک همانطور که توضیح دادیم کسی است که دوران کاراموزی را به اتمام رسانده و موفق به پذیرش در آزمون اختبار شده است و وکلی پایه دو یا همان کارآموز وکالت شخصی است که همچنان مراحل کارآموزی وکالت را سپری می کند و در قبول برخی دعاوی با ممنوعیت مواجه است.

وکیل مطلق و مقید: وکیل مطلق برای انجام امری خاص صلاحیت هر اقدامی را دارد لکن وکیل مقید برای انجام همان امر فقط اختیارات محدودی دارد.

وکیل عام و خاص: وکیل عام در تمام امور موکل حق مداخله دارد ولی وکیل خاص فقط حق در یک امر مشخص حق مداخله دارد.

وکیل تسخیری و معاضدتی: اگر در دعوای کیفری شخص وکیل نداشته باشد و نوع دعوا به گونه ای باشد که حضور وکیل الزامی بوده لکن متهم از گرفتن وکیل خودداری کرده یا توان مالی نداشته باشد برای او وکلی تسخیری اتخاد می شود. در دعاوی حقوقی نیز در صورتی که شخص توانایی مالی برای گرفتن وکیل نداشته باشد می تواند با مراجعه مرکز وکلا یا کانون تقاضای وکیل معاضدتی بنماید.

وکیل تعیینی(اختیاری) و وکیل اتفاقی: وکیل تعیینی کسی است که شما خودتان او را انتخاب کرده و با او قرارداد وکالت امضا می کنید و وکیل اتفاقی دانش آموختگان حقوق هستند که مجوز وکالت نداشته لکن در دعاوی مربوط به اقارب خود با اخذ مجوز موردی از کانون یا مرکز اقدام به طرح دعوا یا دفاع می نماید.

وکیل متخصص

امروزه با توجه به قوانین و آیین نامه ها و مصوبات بی شماری که در هر حوزه صادر شده تسلط یک شخص بر تمامی این حوزه ها امری غیر ممکن است به همین دلیل بحث وکیل متخصص پیش می آید. وکیل متخصص کسی است که در زمینه ای خاص مانند جعل یا کلاهبرداری یا امور قراردادها یا دعاوی ملکی و …اولا دانش خوبی داشته باشد ثانیا در حوزه تخصصی خود صاحب تجربه بوده و پرونده های بسیاری را به نتیجه رسانده باشد. در واقع هر چه حوزه تخصص یک وکیل محدود تر باشد بهتر است و شانس پیروزی در پرونده بالاتر است.

انواع وکیل,شماره وکیل خوب,وکیل متخصص

بهترین وکیل کیست؟

شما باید با تحقیق و تحلیل بهترین وکیل را برای رفع مشکلات حقوقی خود پیدا کنید. در واقع وجود معیارهایی نظیر دانش حقوقی خوب , پیگیری پرونده تا زمان حصول نتیجه, قدرت تحلیل و استدلال قوی, توانایی های ارتباطی مناسب, وقت شناسی, قدرت بیان و نگارش حوقی , حفظ روحیه و اعتماد به نفس در شرایط سخت و بسیاری ویژگی های دیگر می تواند بهترین وکیل را از دیگر وکلا متمایز کند. علاوه بر ویژگی های فوق بهترین وکیل کسی است که کاملا تخصصی عمل کرده و شانس شکست در پرونده را به حداقل برساند. همچنین یک وکیل خوب همواره موکل را در جریان روند پرونده قرار می دهد و در زمان مناسب پاسخگوی سوالات موکل خواهد بود و مشاوره های لازم در جهت کاهش نگرانی وی را ارائه خواهد کرد. قطعا یک وکیل خوب تا حدودی به علم روانشناسی آگاه است امری که در تحلیل رفتار طرف مقابل و شیوه برخورد با قاضی و موکل بسیار تاثیر گذار است.

اگر برای حل مشکلات حقوقی خود به دنبال وکیل پایه یک هستید تیم وکلای وکیل سایت با مجموعه ای از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تهران آماده ارائه انواع خدماتی حقوقی از جمله پذیرش وکالت شما در انواع پرونده های حقوقی, کیفری, ملکی و خانواده, تنظیم انواع قراردادها با رعایت نکات ریز حقوقی, تنظیم انواع دادخواست, لایحه و شکواییه و نیز مشاوره حقوقی با بهترین وکلای دادگستری در هر ساعت از شبانه روز می باشد. جهت انجام مشاوره و اخذ وکیل با شماره وکیل موجود در وب سایت تماس بگیرید.

در این مطلب از وب سایت وکیل سایت به بیان مطالبی در رابطه با مفهوم وکیل و وکیل پایه یک دادگستری پرداختیم. همچنین بیان کردیم وجه ممیزه بهترین وکیل با یک وکیل خوب در چیست و انواع وکیل را به شما عزیزان معرفی کردیم و بیان شد که یک وکیل متخصص بهتر می تواند در جهت احقاق حقوق شما تلاش کند.

آخرین نوشته ها