وکیل خانواده

در این مطلب قصد داریم تا شما را با مفهوم وکیل خانواده آشنا کنیم و سپس بهترین وکیل خانواده در تهران را معرفی کنیم. یکی از رایج ترین دعاوی خانوادگی دعوای طلاق می باشد که در این مطلب به بیان برخی ویژگی های یک وکیل برای طلاق خواهیم پرداخت همچنین به معرفی چند وکیل طلاق در تهران و وکیل طلاق توافقی خواهیم پرداخت. جهت ارتباط با وکیل طلاق تهران وکیل خانواده تهران از طرق ارتباطی موجود در وبسایت استفاده نمایید. مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری پیش از طرح دعوا سبب صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار خواهد بود.

وکیل خانواده,وکیل طلاق,وکیل طلاق توافقی,بهترین وکیل خانواده

بخش عمده ای از پرونده های قضایی مربوط به مشکلات خانوادگی است. این گونه دعاوی با توجه به اینکه طرفین آن اعضای یک خانواده هستند و با یکدیگر قرابت نسبی یا سببی دارند با سایر دعاوی تفاوت های عمده ای دارد. یک وکیل خانواده خوب کسی است که پیش از هر اقدام قضایی نهایت تلاش خود را برای صلح و سازش بین طرفین بنماید چرا که پیروزی در این گونه دعاوی مفهومی ندارد و وظیفه اخلاقی سنگینی به دوش وکیل خانواده است. دعاوی خانوادگی ظرافت های بسیاری دارد و قطعا نیازمند استفاده از وکلای متخصص در این گونه دعاوی است تا حقوق موکل به نحو احسن استیفا شود.

انواع دعاوی خانوادگی

برخی از مهم ترین دعاوی خانوادگی به شرح ذیل هستند:

انواع طلاق

مطالبه مهریه

مطالبه نفقه

استرداد هدایای نامزدی

مطالبه اجرت المثل ایام زوجیت

حضانت فرزندان

الزام به تمکین

و بسیاری دعاوی دیگر

وکیل خانواده چه کسی است؟

وکیل خانواده برخلاف تصوری که در نتیجه برخی از فیلم ها ایجاد شده وکیل مختص به یک خانواده نبوده و تقریبا در ایران همچین موردی وجود ندارد لکن منظور از وکیل خانواده شخصی است که در امر دعاوی مرتبط با خانوده از دانش, تجربه و تخصص کافی برخوردار باشد.

بهترین وکیل خانواده در تهران,وکیل مهریه,وکیل برای طلاق

بهترین وکیل خانواده کیست؟

بهترین وکیل خانواده شخصی است که ویژگی های ذیل را داشته باشد:

اولا مسلط به قوانین مربوط امور خانواده از جمله قانون مدنی و قانون خانواده و کیله قوانین خاص و اراء وحدت رویه مربوط به این حوزه باشد.

ثانیا قدرت استدلال و استنباط بالایی داشته و بتواند در صورت سکوت یا نقص قوانین با پیدا کردن راهکار مناسب مانع از تضییع حقوق موکل خود شود.

ثالثا مسائل اخلاقی را اولویت کار خود قرار دهد و به هیچ عنوان نفع شخصی خود را به از هم پاشی کانون یک خانواده ترجیح ندهد و همواره در این گونه مسائل پیش از طرح هر گونه شکایت با برقراری ارتباط با طرف شکایت در جهت ایجاد صلح و سازش تمام تلاش خود را بکند.

چهارم اگاه به رویه محاکم بوده و بتواند در سریع ترین زمان ممکن حقوق موکل خود را استیفا کند.

بهترین وکیل خانواده در تهران کیست؟

وکلای خانواده بسیاری در شهر تهران مشغول به کار هستند. اگر به دنبال بهترین وکیل خانواده در تهران هستید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای ما با تجربه ای فوق العاده در زمینه دعاوی خانوادگی به صورت تخصصی با شما مشاوره می کنند و بهترین راهکار را برای احقاق حقوقتان ارائه خواهد کرد همچنین می توانید در صورت تمایل پیگری صفر تا صد پرونده خود را به ما بسپارید.

وکیل طلاق

یکی از پر تعداد ترین پرونده های موجود در دادگستری پرونده های طلاق هستند. دعوای طلاق یکی از مهم ترین دعاوی خانوادگی است و انواع دیگر دعاوی خانوادگی ذیل این دعوا قرار می گیرند مثلا حقوق مالی زوجه معمولا همراه با دعوای طلاق مطالبه می شود و بحث حضانت بعد از طلاق مطرح می گردد پس بدون وکیل طلاق متخصص نباید انتظار داشت که در این دعوا به نتیجه مطلوب رسید. از طرفی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که امر طلاق چه از لحاظ شرعی و چه از نظر عرفی امری مذموم است و بهتر آن است همواره به عنوان آخرین گزینه در نظر گرفته شود. وکلای طلاق وکیل سایت با توجه به تجربه خوبی که در زمینه صلح و سازش دعاوی خانوادگی دارند همواره در تمامی مراحل دادرسی سعی بر ایجاد صلح و سازش بین طرفین دارند لکن در مواردی که طلاق تنها راه حل باشد با استفاده از ابزارهای قانونی تمام تلاش خود را برای احقاق حقوق موکل خویش انجام میدهند.

دعوای طلاق انواعی دارد:

در صورتی که امر طلاق به درخواست طرفین بوده و طرفین در رابطه با حقوق خود توافق کرده باشند طلاق توافقی است و استفاده از وکیل طلاق توافقی توصیه می شود که در این امر تخصص دارد.

طلاق از جانب مرد نیز امکان پذیر است و مطابق قانون حق وی شناخته می شود. طلاق از جانب زن در صورت نداشتن وکالت در طلاق نیاز به اثبات عسر و حرج در ادامه زندگی مشترک دارد و از حیث اثبات سخت ترین نوع دعوای طلاق محسوب می شود.

وکیل طلاق در تهران,وکیل خانواده تهران,وکیل طلاق تهران

وکیل مهریه

مهریه یکی از حقوق مالی زن است که زن در هر زمان می تواند آن را مطالبه کند و منوط به طلاق نیست. مطالبه مهریه یک روال قانونی خاص دارد و بهتر است برای مطالبه مهریه از وکیل مهریه استفاده شود تا در جریان اجرای آن با مشکل مواجه نشوید چرا هم مطالبه مهریه و هم اجرای حکم آن با توجه به تغییراتی که جدیدا در قوانین رخ داده ممکن است با چالش هایی همراه باشد و توصیه می شود حتما از وکیل مهریه استفاده شود یا در صورت صلاحدید مشاوره صورت بگیرد.

وکیل طلاق در تهران

اگر به دنبال وکیل طلاق در تهران هستید با ما تماس بگیرید. تیم وکلای وکیل سایت با داشتن کادری مجرب از وکلای متخصص در دعاوی خانواده به ویژه دعوای طلاق کلیه امور مربوط به دعوای طلاق شما را در دست گرفته و تا زمان اجرای حکم همراه با شما خواهد بود.

هزینه وکیل خانواده

هزینه وکیل خانواده تهران و وکیل طلاق در تهران بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. از جمله میزان تخصص و دانش وکیل در امر مربوطه و تجربه و سابقه وی در دعاوی خانوادگی و طلاق, میزان زمان صرف شده برای پرونده که با توجه نوع دعوا متفاوت خواهد بود مثلا دعوای طلاق توافقی زمان کم تری نیاز دارد لکن دعوای طلاق از جانب زن بسیار پیچیده بوده و نیارمند صرف زمان بیش تری خواهد بود.

در این مطلب به بیان مفهوم وکیل خانواده پرداختیم و بیان شد که بهترین وکیل خانواده چه ویژگی هایی دارد. همچنین به معرفی وکیل مهریه, وکیل طلاق, وکیل طلاق توافقی و وکیل طلاق تهران پرداختیم. وب سایت وکیل سایت با داشتن تیمی از مجرب ترین وکلای پایه یک دادگستری اماده ارائه انواع خدمات حقوقی در زمینه دعاوی خانوادگی(به ویژه وکیل برای طلاق) به شما همشهریان تهرانی است.

جدید ترین مقالات حقوق خانواده