نمونه شکواییه ممانعت از حق کیفری

در این مطلب از وکیل سایت قصد داریم تا یک نمونه شکواییه ممانعت از حق را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم. جهت مشاوره با وکیل ملکی در تهران می توانید با شماره های موجود در  وب سایت تماس حاصل فرمایید.

نمونه شکواییه ممانعت از حق

نمونه شکواییه ممانعت از حق

با سلام و تقدیم احترام

به استحضار می رساند اینجانب نسبت به ملک مشتکی عنه به آدرس ……………. دارای حق ارتفاق/ انتفاع می باشم. متاسفانه مشتکی عنه بدون هیچ دلیل قانونی و بدون اجازه اینجانب و با اطلاع از این که این حق متعلق به اینجانب می باشد، با اقداماتی شامل ………… از استفاده بنده از حق مزبور ممانعت می کنند. اینجانب بارها به مشتکی عنه برای رفع ممانعت از حق تذکر داده ام و حتی به موجب اظهارنامه رسمی مورخ………تقاضای رفع ممانعت نموده ام که هیچ نتیجه ای نداشته و ایشان همچنان از حق اینجانب ممانعت به عمل می آورد. لذا با توجه به ادله اینجانب که شامل ……. می باشد و سال هاست از حق مزبور استفاده می نمایم به استناد ماده 690 قانون مجازات اسلامی تعزیرات، تعقیب و مجازات ایشان به اتهام ممانعت از حق مورد استدعای اینجانب است. ضمنا با توجه به اینکه اقدامات متهم منجر به ورود خساراتی به اینجانب به مبلغ …………..گردیده ، بدواً صدور و اجرای تامین خواسته مورد استدعاست.

 

طرح شکایت از طریق تقدیم شکواییه الکترونیک به دادگاه صالح از طریق دفتر خدمات قضایی صورت می گیرد و دادسرا پس از تحقیقات لازم در صورتی مورد را از موارد مندرج در ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی بداند قرار جلب دادرسی صادر می نماید در غیر این صورت برای متهم قرار منع تعقیب صادر می گردد. اعلام دقیق مشخصات مشتکی عنه و آدرس وی مانع اطاله دادرسی است همچنین در صورتی شاکی مدارکی دال بر ذی حقی خود داشته باشد باید به پیوست شکواییه ارسال نماید. رسیدگی به این جرم به طور مستقیم در دادگاه کیفری ۲ صورت می پذیرد.

آخرین نوشته ها